آتش‌ سوزی، جان ۳ فعال محیط زیست را گرفت


حریق در ارتفاعات شهرستان پاوه از صبح شب شنبه (۷ تیرماه) شعله ور شده است و ۵۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان طعمه حریق شد. بنابر مخبره واصله سه شهروند نیز در عملیات اطفاء حریق جان خود را از بین داده اند

۳ کشته و چند مصدم در پی سعی برای مهار آتش‌ سوزی منطقه بوزین و مره خیل پاوه

پرویز ایده پور فرماندار پاوه در خصوص حریق ایجاد شده در ارتفاعات شهرستان پاوه، اظهار داشت: آتش در منطقه حفاظت شده «بوزین و مرخیل» از تایم ۶ بامداد دیروز (یکشنبه ۸ تیر ماه) مجددا شعله ور شده و نیرو‌های مردمی، محیط زیست، منابع طبیعی و سایر دستگاه‌ها برای مهار آتش به منطقه اعزام شده‌اند.

فرماندار پاوه تمدید داد: با بیان اینکه حریق در منطقه بوزین و مرخیل نخستین بار بامداد پنجشنبه (۵ تیر) رخ داد، افزود: تا کنون در چندین مرحله این حریق مهار شده، ولی با وجود مراقبت‌های انجام شده متأسفانه آتش دوباره در این منطقه شعله ور می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس برآورد‌های اولیه تا کنون بیش از ۵۰۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل در آتش سوخته است.

یک منبع رسمی از جان باختن ۳ نفر در عملیات مهار اتش سوزی منطقه بوزین و مره خیل در شهرستان پاوه و مصدوم شدن چند نفر خبر داد.

تیم‌های مردمی و انجمن‌های محیط زیستی و مسئولان دوباره برای مهار حریق به منطقه اعزام شدند که متاسفانه در عملیات مهار این حریق گسترده تا به این لحظه سه شهروند جان خود را از بین دادند.

بر پایه منبع این منبع مطلع رسمی؛ «مختار خندانی» و «بلال امینی» و یک شهروند دیگر از فعالان محیط زیست جان خود را از بین دادند. بر همین اساس چند نفر دیگر نیز مصدوم شدند.

گفتنی است اطفا حریقی که از شب پنج‌شنبه در این منطقه مرزی رخ داده به‌دلیل صعب‌العبور بودن و باقیماندن میدان‌های مین از دوران دسترسی بسیار سختی دارد و پس از یکیار مهار آن در شب شنبه از بعد ظهر دیروز دوباره شعله ور شده است.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: farsnews.com