از سرگیری پرواز‌های ترکیه به ایران


عضو هیئت مدیره و معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: پروازهای هواپیمایی ترکیه به تهران پس از وقفه شش ماهه به دلیل شیوع ویروس کرونا، از سر گرفته می شود

پروازهای ترکیه به ایران از سر گرفته شد

علیرضا مجذوبی در این باره اظهار کرد: با شیوع بیماری کووید ۱۹ در جهان شاهد کاهش سفرها و به دنبال آن لغو پروازها در اکثر کشورها از جمله کشورمان بودیم، بطوریکه بر اساس منبع اتحادیه بین المللی فرودگاه ها -ACI -میزان مسافران جابجا شده در فرودگاه های جهان در سه ماهه نخست سال جاری میلادی ۲۶.۴ درصد و در سه ماهه دوم همین سال ۸۹.۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ کمتر بوده است.

وی افزود: با کاهش محدودیت های وضع شده در کشورها برای مقابله با کووید ۱۹، شاهد رونق گرفتن آرام مسافرت های هوایی هستیم، هرچند بر اساس پیش بینی نهادهای بین المللی تعداد مسافران در صنعت حمل و گفته هوایی تا سال ۲۰۲۳ به میزانی که در سال ۲۰۱۹ بود نخواهد رسید.

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تمدید داد: در حال حاضر شرکت های هواپیمایی قطر ایرویز و امارات در کنار بعضی از شرکت های هواپیمایی داخلی به فرودگاه امام (ره) پرواز دارند و از دیروز شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایرلاینز) نیز پروازهای خود به این فرودگاه را از سر می گیرد.

مجذوبی اعلام کرد: هواپیمایی ترکیه که شش ماه پروازهای خود به تهران را به دلیل شیوع کرونا متوقف کرده بود، با رایزنی و هماهنگی های صورت گرفته بین دو کانتری مقرر گردید هفت پرواز هفتگی در مسیر استانبول – تهران و بلعکس انجام گردد.

عضو هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: در حال حاضر کلیه مسافران خروجی در فرودگاه امام (ره) باید نتیجه تست منفی PCR کرونا را به همراه داشته باشند، در غیر اینصورت بر اساس دستورالعمل های بهداشتی امکان صدور کارت پرواز و سوار شدن به هواپیما برای آن ها وجود نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: بر اساس شیوه نامه شرکت هواپیمایی کشوری کلیه مسافران در بدو ورود به کانتری نیز باید تست PCR منفی کرونا را به کارشناسان پایگاه مراقبت پزشکی مرزی مستقر در فرودگاه امام (ره) تحویل دهند و در صورت همراه نداشتن تست مربوطه، نمونه برداری از آن ها در فرودگاه حضرت امام (ره) انجام شده و تا حصول نتیجه به قرنطینه فرستاده می شوند.

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به رعایت کلیه دستورالعمل های وزارت پزشکی، درمان و آموزش پزشکی و همچنین شیوه نامه های شرکت هواپیمایی کشوری برای مقابله با کرونا در فرودگاه امام (ره) اظهار کرد: سلامت مسافران و کارکنان مهمترین اولویت در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) است. بنابراین کلیه مسافران، مستقبلان، مشایعت کنندگان و کارکنان پیش از ورود به ترمینال تب سنجی شده و عملیات ضدعفونی سالن های ترمینال و سطوح پرتماس به صورت مداوم در جریان است و استفاده از ماسک در ترمینال نیز اجباری است و برچسب های رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ترمینال نصب شده اند.

مجذوبی گفت : مسافران ورودی نیز با دوربین حرارتی تب سنجی شده و پس از عبور از دستگاه ضدعفونی مسافر وارد کانتری می شوند و بار همراه آن ها نیز توسط دستگاه مکانیزه ضدعفونی می گردد.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: isna.ir