افکار می کنید فضانوردان در ناسا چقدر حقوق می گیرند؟!


شاید جالب باشد که بدانید فضانوردان ناسا, سالانه چقدر حقوق و دستمزد می گیرند و میزان درآمد آنها چقدر است؟!

فضانوردان ناسا چقدر حقوق می گیرند؟

آیا تا به حال در مورد مراحل طاقت فرسای استخدام در ناسا چیزی شنیده اید؟ شاید برای شما هم جالب باشد بدانید حقوق فضانوردان ناسا بعد از گذراندن چنین وقت و انرژی برای جلب در این شرکت فضایی چقدر است.

در شرایطی که کارآفرینان مطرحی، چون ایلان ماسک در حوزه هوا فضا سخت مشغول پرتاب موشک به فضا هستند (پرتاب موفقیت آمیز توانا‌ترین موشک ساخت بشر به فضا)، شاید بد نباشد خیلی آهسته و بی سر و صدا پا به اداره کل ملی هوانوردی و فضا (NASA) بگذارید و شانس خود را برای استخدام شدن در این شرکت کوچولو امتحان کنید. اما بهتر است بعد از اینکه دست به کار شوید، به این نکته توجه داشته باشید که ناسا برای جلب فضانوردان شرایط سختی پیش روی متقاضیان قرار می‌دهد.

استخدام فضانورد یا هفت خوان رستم؟

خبرگزاری بیزنس اینسایدر در مطلبی نوشت؛ برای اینکه بتوانید در شرکت ناسا جلب شوید، داشتن شرایط حداقلی لازم است؛ باید شهروند آمریکا باشید، مدرک تحصیلی خود را در یکی از رشته‌های علوم پایه، مهندسی یا ریاضیات از یک یونورسیتی معتبر کسب کرده و سه سال تجربه کار حرفه‌ای یا هزار تایم تجربه خلبانی داشته باشید.

اما کل ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود؛ ماراتون استخدامی ناسا که ۷۴ برابر سخت‌تر از قبولی در یونورسیتی هاروارد است، تازه می‌خواهد شروع شود. بد نیست بدانید این شرکت هوانوردی و فضایی سال ۲۰۱۷ از میان ۱۸ هزار و ۳۰۰ داوطلب تکی اقدام به جلب ۱۲ متقاضی کرد!

هم حالا پرسشی که ممکن است به ذهنتان راه یابد، این است که ناسا در ازای عبور دادن کارکنان خود از هفت خوان رستم پروسه استخدامی و به هولناک انداختن جانشان در مأموریت‌های فضایی چه حقوقی به آنان پرداخت می‌کند؟
 

فضانوردان ناسا چقدر حقوق می‌گیرند؟

میزان حقوق فضانوردان ناسا پای استوار سوالات کاربران وب سایت رسمی این شرکت است. گفته می‌شود حقوق فضانوردان ناسا بر مبنای سالانه از رتبه GS-۱۲ تا GS-۱۳ بر اساس مصوبه حقوق و دستمزد عمومی دولت فدرال آمریکا متغیر است.

ناسا در این خصوص می‌گوید: حقوق پایه هر کس در این شرکت بر اساس تجربه و موفقیت‌های آکادمیکش تعیین می‌شود.

اداره «منیجر پرسنل ایالات متحده آمریکا» هر سال نرخ حقوق کارکنان نهاد‌های دولتی را تعیین می‌کند.

یک فضانورد در دولت آمریکا چقدر حقوق می‌گیرد؟

بر پایه نرخ‌های مصوب سال ۲۰۱۸، یک فضانورد تازه کار با رتبه GS-۱۲ و سابقه کاری و عملکرد «ردیف ۱» ممکن است هر سال ۶۳ هزار و ۶۰۰ دلار گرفتن کند. حقوق این فضانورد پس از چند سال سابقه کار و عملکرد درخشان ممکن است مشمول رتبه GS-۱۲ و ردیف ۱۰ شده و به مبلغ ۸۲ هزار ۶۸۰ دلار در سال ارتقا پیدا کند.

فضانوردان شایسته‌تر در رتبه حقوق و دستمزد GS-۱۳ و سابقه کار ردیف ۱ ممکن است از همان سال اول ۷۵ هزار و ۶۲۸ دلار به ازای هر سال گرفتن کنند و پس از گذراندن چند سال در شرکت به سابقه کار ردیف ۳ ارتقای درجه داده و ۹۸ هزار و ۳۱۷ دلار حقوق بگیرند.

البته یکی از فضانوردان بازنشسته ناسا در مصاحبه با بیزنس اینسایدر گفت که فضانوردان به هیچ وجه به رتبه‌های GS-۱۲ و GS-۱۳ محدود نمی‌شوند. این افراد بر اساس جهت، مسئولیت و عملکردشان در ناسا ممکن است حتی به رتبه حقوق GS-۱۵ و ردیف سابقه کار ۱۰ نایل شوند و سالی ۱۲۰ هزار دلار گرفتن کنند.

گردآوری:تیم سرگرمی پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/entertainment
منبع: tabnakbato.ir