انتقاد از نحوه اجرای طرح محدودیت تردد


سرپرست یونورسیتی علوم پزشکی البرز از نحوه اجرای طرح کنترل مبادی ورودی و خروجی کرج انتقاد کرد و گفت: متولیان اجرای این امر هیچ نظارتی بر اجرای این دستورالعمل نداشته و حتی حضورشان در مبادی علاوه بر این که سبب اجرای این دستورالعمل نشده بلکه سبب ایجاد ترافیک در مبادی بین شهری شده‌اند

انتقاد از نحوه اجرای طرح کنترل مبادی ورودی و خروجی کرج

پزشک محمد فتحی شب جمعه ۲۵ مهرماه گفت: بر اساس جلسات انجام شده و دستورات باس ستادکرونای منطقه قرار بر این شد که مبادی ورودی و خروجی منطقه توسط نیروی انتظامی و پلیس راهور مورد کنترل و نظارت قرار گیرد که متاسفانه با توجه به موج سفرهای مردم، در مبادی نیروها مستقر بوده اما هیچ گونه نظارتی بر رفت و آمدها صورت نمی پذیرد.

به منبع ایسنا، وی تمدید داد: متاسفانه خودروها به مسیر خود در حال تمدید دادن بوده و برگشت داده نمی‌شوند و این‌تصمیمی که عدم مسافرت در این ایام مورد توجه قرار گرفته بود با توجه به نظارتی که وجود ندارد در روزهای آتی شاهد روند گسترش این‌بیماری با شدت بیشتری خواهیم بود .

این مسئول همچنین اظهار کرد: متولیان اجرای این امر هیچ نظارتی بر اجرای این دستورالعمل نداشته و حتی حضورشان در مبادی علاوه بر این که سبب اجرای این دستورالعمل نشده بلکه سبب ایجاد ترافیک در مبادی بین شهری شده‌اند .

وی تمدید داد: از مسوولان ذی ربط خواهشمندم کنترل های لازم را در خصوص این مسئله داشته باشند چرا که یونورسیتی علوم‌پزشکی تکی می تواند در بخش درمان و همچنین نظارت بر واحدهای صنفی اقدامات مربوطه در این بخش را اجرایی نماید.

فتحی همچنین از شهروندان خواست از مسافر های بین شهری اجتناب ورزیده و برای حفظ سلامتی خود و جامعه همکاری بیشتری داشته باشند چرا که در صورت عدم رعایت پروتکل ها و حضور در اجتماعات بدون‌شک شاهد بالاتر رفتن آمار مرگ و میر و بیماری کرونا در سطح کانتری و منطقه البرز خواهیم بود.

فتحی تصریح کرد: بدون‌شک وجود نیروهای انسانی برای کنترل مبادی ورودی و خروجی کارگشا نبوده و می توان با استفاده از نیوجرسی و ابزارهای اینچنینی نسبت به عدم تردد مسافران اقدامات لازم انجام‌ شود.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: isna.ir