بارش شدید در ۱۱ منطقه


مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع شرکت هواشناسی ضمن اشاره به تداوم بارش‌ها در کانتری تا روزهای پایانی هفته گفت: شدت بارش‌ها دیروز (۹ آذر) در ۱۱ منطقه کانتری و شمال و مرکز خلیج فارس خواهد بود.

وضعیت جوی تهران طی دو شب آینده

صادق ضیاییان گفت با اشاره به اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی طی ۲۴ تایم آینده بارش در بیشتر مناطق کانتری به‌جز خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و شرق هرمزگان تمدید دارد، اظهار کرد: شدت بارش‌ها نیز در منطقه‌های خوزستان، شمال فارس، شمال بوشهر، شمال و مرکز خلیج فارس، لرستان، ایلام، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، جنوب همدان و مرکزی است.

وی با بیان اینکه فردا (۱۰ آذر) در منطقه‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، گلستان، مازندران، گیلان، اردبیل و شمال اصفهان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: به‌تدریج سامانه بارشی فعال از شمال شرق کانتری خارج می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع شرکت هواشناسی با اشاره به اینکه طی بعد ازظهر شب سه‌شنبه (۱۱ آذر) با ورود سامانه جدیدی از جنوب غرب کانتری بارش پراکنده در خوزستان، ایلام، لرستان و چهارمحال و بختیاری دور از انتظار نیست، گفت: طی شب چهارشنبه (۱۲ آذر) در نیمه غربی کانتری بارش خواهیم داشت همچنین در این شب بارش در منطقه‌های خوزستان، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، جنوب همدان، مرکزی و شرق کرمانشاه شدت بیشتری دارد.

به گفته ضیاییان طی شب پنجشنبه (۱۳ آذر) از شدت بارش‌ها در شمال غرب و غرب کانتری کاسته می‌شود و بارش‌ها به سواحل شرقی دریای خزر و شمال شرق خواهد رسید همچنین در دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی واقع در غرب و شمال غرب کانتری و ارتفاعات البرز مرکزی بارش به‌صورت برف خواهد بود و در جنوب غرب و جنوب کانتری وقوع رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع شرکت هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو شب آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۰ آذر) نیمه ابری تا ابری، گاهی افزایش باد و بارش پراکنده و به‌تدریج افزایش دما با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و طی شب سه‌شنبه (۱۱ آذر) نیمه ابری، گاهی با افزایش باد همراه با افزایش ابر و با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: isna.ir