بدترین سریال قرن انتخاب شد + فوتو


سریال «گیم تاج و تخت» Game of Thrones در یک نظرسنجی به عنوان بدترین سریال قرن بیست ‌و یکم انتخاب شد 

سریال «گیم تاج و تخت» بدترین سریال قرن بیست و یکم

به منبع پایگاه خبری اسکرین رنت، سریال درام-فانتزی گیم تاج و تخت در یک نظرسنجی برای انتخاب بدترین سریال قرن، از سد رقبایی چون برکینگ بد و چرنوبیل گذشت و به صدر فهرست رسید. در این فهرست سریال‌های محبوب دیگری چون استرنجر تینگز، پزشک هو و شرلوک نیز حضور داشتند که همگی در پنج ردیف اول جای گرفتند.

بازی تاج و تخت Game of Thrones
گیم تاج و تخت Game of Thrones

سریال درام-فانتزی گیم تاج و تخت محصول شبکه اچ.بی.او براساس رمان پرفروش نغمه یخ و آتش نوشته جورج آر. آر. مارتین ساخته و از آوریل سال ۲۰۱۱ (فروردین ۹۰) تا مه ۲۰۱۹ (اردیبهشت ۹۸) پخش شد. این سریال به ادغام یک ایده فانتزی با شخصیت‌های واقع گرایانه و خلق ترکیبی از این دو عنصر شناخته می‌شد که تا آن زمان در قاب تلویزیون بی‌سابقه بود.

سریال «بازی تاج و تخت» Game of Thrones
سریال «گیم تاج و تخت» Game of Thrones

گیم تاج و تخت که در هشت فصل خود چندین خط داستانی را دنبال می‌کند، رکورد تعداد بیننده در بین برنامه‌های اچ.بی.او را در اختیار دارد. این سریال علاوه بر گرفتن جوایز متعدد در شاخه‌های مختلف، سال گذشته با نامزدی در ۳۲ بخش جوایز امی از جمله بدترین سریال درام، رکورد بیشترین نامزدی برای این جوایز در یک فصل را به اسم خود ثبت کرد. این اقتباس تلویزیونی در هشت فصل خود در مجموع ۱۶۱ بار نامزد گرفتن جوایز امی شد و چندین جایزه برد.

بیشتر بدانید : سریال گیم تاج و تخت جوایز امی ۲۰۱۹ را درو کرد! + فوتو

سال گذشته نیز رامین جوادی آهنگساز آلمانی ایرانی‌تبار، برنده جایزه بدترین آهنگساز سریال در بخش هنرهای خلاق جایزه امی برای آهنگسازی سریال تاج و تخت شد. 

بیشتر بدانید : صحبت با رامین جوادی، آهنگساز ایرانی سریال فرار از زندان

بیشتر بدانید : رامین جوادی آهنگساز کوچولو و ایرانی الاصل سریال گیم تاج و تخت! فوتو

بیشتر بدانید : هنرمندان «گیم تاج و تخت» روی فرش قرمز فصل ۸ سریال

بیشتر بدانید : پرمعناترین و فراموش نشدنی ترین دیالوگ های سریال «گیم تاج و تخت»

گردآوری: تیم فرهنگ و هنر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/culture
منبع: irna.ir