تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران ۵ مهر ۹۹


  سخنگوی وزارت پزشکی گفت: از دیروز تا دیروز بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی،۳۲۰۴ بیمار نو مبتلا به کووید۱۹ در کانتری شناسایی شدند

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران ۱۳۹۹/۰۷/۰۵

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت پزشکی اظهار داشت: از دیروز تا دیروز بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۲۰۴ بیمار نو مبتلا به کووید۱۹ در کانتری شناسایی شدند که ۱۲۷۴ نفر از آنها بستری شدند.

وی تمدید داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کانتری به ۴۴۳ هزار و ۸۶ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ تایم گذشته، ۱۷۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از بین دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۵ هزار و ۳۹۴ نفر رسید.

سخنگوی وزارت پزشکی گفت:خوشبختانه تا کنون ۳۷۲ هزار و ۵۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.

لاری بیان داشت: ۴۰۴۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون سه میلیون و ۹۰۵ هزار و ۳۵۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کانتری انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: منطقه‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند.

سخنگوی وزارت پزشکی تصریح کرد: منطقه‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: isna.ir