تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران ۴ آبان ۹۹


سخنگوی وزارت پزشکی با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کانتری به ۵۶۸ هزار و ۸۹۶ نفر رسید، گفت: متاسفانه در طول ۲۴ تایم گذشته، ۲۹۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از بین دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۲ هزار و ۶۱۶ نفر رسید

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران ۹۹/۰۸/۰۴

پزشک سیما سادات لاری، گفت: از دیروز تا دیروز ۴ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۱۹۱ بیمار نو مبتلا به کووید۱۹ در کانتری شناسایی شد که دو هزار و ۴۱ نفر از آنها بستری شدند. بر این اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کانتری به ۵۶۸ هزار و ۸۹۶ نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ تایم گذشته، ۲۹۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از بین دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۲ هزار و ۶۱۶ نفر رسید.

لاری با بیان اینکه خوشبختانه تا کنون ۴۵۵ هزار و ۵۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، گفت: ۴۹۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت پزشکی با بیان اینکه تا کنون چهار میلیون و ۷۱۹ هزار و ۵۹۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کانتری انجام شده است، اظهار کرد: منطقه های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

لاری گفت: همچنین منطقه های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: isna.ir