ترامپ: تن آرای جعلی نمی‏‎شوم


باس‌جمهور فعلی آمریکا می‌گوید موافقت با روند مقدماتی انتقال قدرت به بایدن دموکرات، ارتباطی با عزم او برای پیگیری شکایت و افشاگری درباره فاسدترین انتخابات تاریخ آمریکا ندارد.

افشاگری درباره فاسدترین انتخابات تاریخ آمریکا

دونالد ترامپ باس‌جمهور فعلی آمریکا که ساعاتی پیش در پی باخت در ایالت کلیدی میشیگان، فرایند انتقال قدرت به جو بایدن رقیب دموکرات خود را تائید کرد؛ در پیامی توئیتری مدعی شد که این اقدام به منزله تن شدن نیست و نبرد همچنان تمدید دارد.

وی در این باره نوشت: اینکه آژانس خدمات عمومی آمریکا اجازه همکاری مقدماتی با دموکرات‌ها را پیدا کرده، چه ربطی به پیگیری روند شکایات متعدد ما دارد؟

ترامپ همچنین گفت مادامیکه استوار شود رقابت ۲۰۲۰ فاسدترین رقابت تاریخ سیاسی آمریکا بوده است؛ تیم حقوقی وی، همچنان پیگیر شکایت‌های متعدد خواهد بود.

وی بار دیگر با اشاره به سامانه رای‌گیری «دامینیون» (Dominion)، مدعی شد که تن آرای جعلی نمی‌شود و در پیگیری شکایت‌ها، با اسپید تمام، رو به جلو حرکت می‌کند.

کارزار انتخاباتی جمهوریخواهان مدعی است این سامانه رای‌گیری در خدمت دموکرات‌ها است و در ایالاتی مانند تگزاس که سامانه‌های جایگزین استفاده کرده‌اند، شکست با فرق آرای زیاد، نصیب او شده است.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: mehrnews.com