زورگیران مخوف در چنگ پلیس


اعضای دو باند زورگیری مخوف که در مناطق مختلف شهر اقدام به ارتکاب جسم می کردند درحالی با سعی نیروهای گشت نامحسوس پلیس دستگیر شدند که تاکنون راز چندین فقره کیف و گوشی قاپی را برملا کرده اند

دستگیری زورگیران تبعه خارجی

رئیس انتظامی مشهد شب گذشته با بیان این که مشهد برای زورگیران و مجرمان خشن ناامن شده است به تشریح ماجرای دستگیری اعضای دو باند مخوف زورگیری پرداخت و گفت: با تدابیر سردار تقوی (رئیس انتظامی خراسان رضوی) گشت های محسوس و نامحسوس به طور شبها روزی فعال شده اند و در مناطق مختلف شهر انجام وظیفه می کنند.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: در راستای مبارزه قاطعانه با جرایم خشن و به ویژه زورگیری و گوشی قاپی که با حمایت های قضایی صورت می گیرد نیروهای گشت نامحسوس کلانتری شهرک ناجای مشهد هنگام رصدهای اطلاعاتی در بولوار شهرستانی مشهد به موتورسوارانی برخورد کردند که پلاک موتورسیکلت خود را با ترفندی خاص پوشانده بودند تا شماره های آن به درستی خوانده نشود.

مقام ارشد انتظامی مشهد تصریح کرد: در حالی که دو جوان موتورسوار زیر چتر اطلاعاتی قرار گرفته بودند یک دفعه در تاریکی شب وارد یکی از خیابان های بولوار شهرستانی شدند و سعی کردند تا کیف بانوی جوانی را چنگ بزنند اما با هوشیاری این زن جوان در ارتکاب جسم ناکام ماندند.

وی اضافه کرد: نیروهای گشت نامحسوس پلیس که از چند دقیقه بعد موتورسواران را زیرنظر گرفته بودند با دیدن این صحنه به تعقیب آن ها پرداختند تا این که سارقان کیف قاپ را در بولوار شهید فکوری به محاصره درآوردند و راکب ۱۸ ساله موتورسیکلت را دستگیر کردند اما سرنشین ۲۰ ساله با بیرون کشیدن قمه ای دو لبه به سوی ماموران اتک ور شد و در تاریکی شب سعی کرد راه گریزی پیدا کند.

سرهنگ صارمی ساداتی تمدید داد: ماموران انتظامی با دادن اخطارهای قانونی و شلیک های هوایی از متهم خواستند سلاح خود را کنار بگذارد و تن شود اما او باز هم به سوی ماموران اتک کرد که در این هنگام نیروهای انتظامی پای وی را هدف گلوله قرار دادند و حلقه های قانون را بر دستانش گره زدند.

مقام ارشد انتظامی مشهد تصریح کرد: بررسی های مقدماتی نشان داد این جوان ساکن منطقه خواجه ربیع، دارای ۱۵ فقره سابقه کیفری، شرب خمر، تیراندازی، روابط نامشروع، درگیری با ماموران انتظامی و … است.

باس پلیس مشهد گفت: با انتقال متهمان به کلانتری درحالی بیش از ۱۰ شاکی آنان را شناسایی کرده اند که پلیس احتمال می دهد این زورگیران خطرناک جرایم بیشتری را مرتکب شده باشند. وی افزود: تحقیقات نیروهای تجسس زیر نظر سرهنگ فیاضی (باس کلانتری شهرک ناجا) تمدید دارد.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی همچنین از دستگیری دو زورگیر تبعه خارجی در منطقه سناباد مشهد خبر داد که در قالب یک باند فعالیت می کردند. وی در تشریح این خبر گفت: ماموران گشت نامحسوس کلانتری سناباد مشهد هنگام گشت زنی در خیابان سناباد متوجه شدند که شهروندان در تعقیب موتورسوارانی هستند که چند لحظه بعد گوشی زن جوانی را قاپیده اند. بنابراین نیروهای انتظامی بلافاصله وارد عمل شدند و با محاصره مسیر فرار متهمان، دو جوان تبعه خارجی را دستگیر کردند.

مقام ارشد انتظامی مشهد تصریح کرد: دو موتورسوار ۲۹ و ۱۸ ساله که در دایره تجسس کلانتری سناباد مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفته بودند در حالی به گوشی قاپی از زن جوان اعتراف کردند که تاکنون پنج نفر دیگر از شاکیان آن ها را شناسایی کرده اند.

سرهنگ صارمی ساداتی با تاکید بر این که با هوشیاری پلیس اجازه عرض هیکل به مجرمان و زورگیران را نخواهیم داد ،خاطرنشان کرد بررسی های ویژه ماموران تجسس با نظارت سرگرد بیگی (باس کلانتری سناباد) برای کاشف جرایم احتمالی دیگر اعضای این باند تبعه خارجی همچنان تمدید دارد.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: روزنامه خراسان