شرط پوشش بیمه‌ ای رمدسیویر و فاویپیراویر


رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، درباره شرایط قائل شدن پوشش بیمه ای برای دو داروی یاری کننده به درمان کرونا و واکسن آنفلوآنزا بیان داد

توضیحات رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت درباره شرایط قائل شدن پوشش بیمه ای رمدسیویر و فاویپیراویر

پزشک سید سجاد رضوی، درباره فرایند تحت پوشش بیمه قرار گرفتن داروهای رمدسیویر و فاویپیراویر که در درمان بیماری کووید۱۹ موثر هستند، گفت: هنوز این دو دارو در کل دنیا هم تایید مصرف ندارد، برخی آن را تایید کردند. اگر این داروها از سوی معاونت درمان تایید شوند و پروتکل تجویز رمدسیویر و فاویپیراویر ابلاغ شود، تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.

وی افزود: در ابتدا باید دستورالعمل استفاده از این دو دارو مشخص شود و سپس می‌توان آن را برای پوشش بیمه در شورای عالی بیمه مطرح کرد. اینکه دارو تولید داخل باشد یا خیر برای بیمه مطرح نیست و تلاشمان این است هر دارویی که معاونت درمان دستورالعمل آن را بنویسد و برای درمان ابلاغ شود، مورد پوشش بیمه قرار گیرد.

وی درباره قائل شدن پوشش بیمه برای واکسن‌ آنفلوآنزا نیز تصریح کرد: معاونت درمان درخواست خود برای تحت پوشش بیمه رفتن واکسن آنفلوآنزا مطرح کرده است تا تکی تیم‌های پر هولناک بتوانند واکسن را با در نظر گرفتن بیمه گرفتن کنند. هدف ما این است که واکسن با قیمت ارزان‌تر در اختیار تیم هدفمان قرار گیرد. این در حالی است که هر ساله معاونت بهداشتی نیز واکسن آنفلوانزا را به شکل رایگان در اختیار برخی تیم‌ها قرار می‌دهد.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: isna.ir