طرح دو فوریتی مجمع برای لغو تمامی آزمون‌ ها


 طرح دو فوریتی مجلس برای لغو تمامی آزمون‌ ها


باس کمیسیون پزشکی مجمع با اشاره به اینکه توان اجرای پروتکل‌های بهداشتی را نداریم، گفت: احتمالا مجمع با طرح دو فوریتی، جلوی تمام کنکورها را بگیرد

احتمالا مجمع با طرح دو فوریتی، جلوی تمام کنکورها را بگیرد

حسینعلی شهریاری در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره غیبت ۳۰ درصدی شرکت‌کنندگان در آزمون دکترای شب پنج شنبه و تکلیف برگزاری آزمون‌های سراسری اظهار کرد: بارها نظرات خودمان را به باس جمهور و دربار پزشکی به صورت مکتوب اعلام کرده‌ایم.

وی افزود: مشکل ما این است که پروتکل می‌نویسیم اما در عمل اجرایی و عملیاتی نمی‌‌شود؛ دیروز درحوزه‌های امتحانی مشکلات جدی وجود داشته و ضمن اینکه فقط تهران را نداریم، باید منطقه‌های گرمسیری مانند خوزستان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان را هم ببینیم؛ اندیشه کنید فردی چهارساعت ماسک بزند و در فضای سرپوشیده‌ای که نمی‌توان کولر را هم به علت انتقال آلودگی روشن کرد بنشیند و امتحان بدهد؛ فقط نوشتن پروتکل کافی نیست و نشان داده‌ایم توان اجرایی کردن آن را نداریم.

شهریاری با بیان اینکه ضمانت اجرایی برای اجرای پروتکل‌ها نداریم، گفت: وقتی اعلام شد همه جا بازگشایی شود خواستند که همه ماسک بزنند؛ همه مردم با این مشکلات اقتصادی توانایی خرید ماسک ندارند به دولت گفته‌ایم ماسک رایگان در اختیار مردم قرار دهند.

باس کمیسیون پزشکی مجمع شورای مسیحی افزود: یا به طور مثال می‌گوییم همه ماسک بزنند اما به طور مثال در مترو چه طور نظارت می‌کنند که همه در واگن‌ها ماسک زده باشند.

وی درباره نامه نگاری با دربار علوم و دربار پزشکی گفت: بنده و پزشک منادی باس کمیسیون آموزش، نامه‌ای به دربار علوم و دربار پزشکی نوشتیم و قرار است شنبه مجدد بررسی شود، بعضی از نمایندگان هم نامه نوشته‌ و دوباره نگرانی خود را اعلام کرده‌اند، اولویت اول سلامتی فرزندان ماست، قرار نیست به علت شرکت در کنکور در شرایط نامناسب، شماری از داوطلبان یا اعضای خانواده‌شان جان خود را از بین بدهند.

شهریاری با بیان اینکه با وضعیتی که داریم هیچ ضمانت اجرایی برای اجرای پروتکل‌ها نخواهیم داشت، گفت: با این اقلیم گسترده، فرهنگ‌های مختلف و وضعیت اجرایی نمی‌توان همه پروتکل‌ها را رعایت کرد. باید ابتدا بیماری را کنترل کنیم، بعد امتحانات را برگزار کنیم.

وی در پاسخ به اینکه نظر شما درباره تعطیلی یونورسیتی‌ها چیست؟ عنوان کرد: به نظر بنده اگر کلاس‌های یونورسیتی‌ها چندماه عقب بیفتد از تابستان سال آینده می‌توان کلاس‌ها را از سر گرفت.

باس کمیسیون پزشکی مجمع درباره زمان روشن شدن تکلیف برگزاری کنکور اظهار کرد: چون ما قصد گیرنده نیستیم نمی‌توانیم زمان را تعیین کنیم ولی همکاران ما مصمم هستند شاید اگر ستاد کرونا قصد نگیرد، یک طرح دوفوریتی بیاورند و جلوی تمام کنکورها را بگیرند که البته هنوز قطعی نشده است. این مسئله تا یکشنبه تعیین تکلیف می‌شود.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: tasnimnews.com