فرزندان بازنشستگان وام ۲۰میلیونی می‌ گیرند


معاون توسعه منیجر و منابع صندوق بازنشستگی کشوری از شروع پرداخت وام ۲۰ میلیونی تومانی وام ازدواج فرزندان بازنشستگان خبر داد

شروع پرداخت وام ۲۰ میلیونی تومانی وام ازدواج فرزندان بازنشستگان

فتح الله شعبانی اظهار کرد: مشمولان گرفتن یک هزار فقره تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان و موظفین صندوق بازنشستگی کشوری پس از قرعه کشی، اولویت بندی و راستی آزماییِ مدارک و اسناد ارسالی، مشخص شده‌اند و پرداخت تسهیلات به حساب این عزیزان از دیروز (دوشنبه) شروع و تا پایان هفته جاری به اتمام خواهد رسید.

شعبانی با بیان اینکه ثبت‌اسم آنلاین این تسهیلات از طریق سایت صندوق بازنشستگی از سوم تا ۲۰ خردادماه انجام شد، گفت: این تسهیلات شامل فرزندانی می‌شد که تاریخ عقدنامه آن‌ها از اول فروردین ۹۸ تا پایان ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۹ باشد.

وی با اشاره به تأکید مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری برای اجرای فصلی این تسهیلات، گفت: قرار شد پرداخت وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران در چهار دوره و هر دوره برای یک هزار فقره اجرایی شود.

معاون توسعه منیجر و منابع صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: تسهیلات ۲۰ میلیون تومن و با اقساط ۶۰ ماهه (۵ ساله) بوده که به غیر از ثبت‌اسم اینترنتی و تحویل مدارک به منطقه‌ها برای راستی آزمایی، هیچ گونه شرایط خاص و پیچیده‌ای برای گرفتن مثل داشتن ضامن و اسناد بانکی و مالی ندارد که پس از تأیید نهایی، مبلغ وام به حساب شخص بازنشسته متقاضی و مشمول به تعداد تسهیلات در نظر گرفته شده، واریز خواهد شد.

شعبانی گقت: در این دوره، برای گرفتن وام ازدواج فرزندان بیش از ۲۹ هزار نفر درخواست خود را ثبت کردند که از این میان و در گام نخست، با توجه به منابع در اختیار، حدود یک هزار نفر مشمول و واجد شرایط گرفتن این تسهیلات شدند.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: tasnimnews.com