قرنطینه آبادان و خرمشهر از شب جمعه


مدیرعامل شرکت منطقه آزاد اروند گفت: از شب جمعه هشتم فروردین‌ شهرهای آبادان و خرمشهر به‌ منظور پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا به حالت قرنطینه در خواهند آمد

قرنطینه آبادان و خرمشهر از ۸ فروردین

اسماعیل زمانی سه شنبه در حاشیه نشست ستاد مشترک مقابله با کرونا ویژه شهرهای آبادان و خرمشهر که در محل شرکت منطقه آزاد اروند برگزار شد اظهارداشت: در این نشست که با حضور استاندار خوزستان برگزار شد برنامه‌ریزی لازم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان های آبادان و خرمشهر اتخاذ شد.

وی تمدید داد: مهمترین این برنامه ریزی‌ اعمال محدودیت یک هفته‌ای تردد و قرنطینه شهرستان‌های آبادان و خرمشهر است که رعایت آن از سوی شهروندان ضروری است.

مدیرعامل شرکت منطقه آزاد اروند تصریح کرد: در این راستا برای تردد شهروندان به مدت یک هفته محدودیت بیشتری اعمال می شود و به همین منظور هماهنگی‌ لازم بین دستگاه‌های اجرایی مربوطه انجام شده است.

زمانی خاطرنشان کرد: طی یک یا ۲ شب آینده در بیانیه‌ای مشترک که از سوی شرکت منطقه آزاد اروند، یونورسیتی علوم پزشکی و فرمانداران آبادان و خرمشهر صادر می‌شود، شهروندان را در جریان جزییات بیشتر قصد ستاد مقابله با کرونا قرار خواهیم داد.

وی یادآور شد: برای اجرایی کردن این قصد ها از سوی دستگاه‌های اجرایی، دستورالعمل‌هایی نیز در دست تهیه و تدوین است.

مدیرعامل شرکت منطقه آزاد اروند تاکید کرد: سعی می‌شود با اقداماتی که صورت می‌گیرد در مقابله با ویروس کرونا به دستاوردهای توانست و تاثیرگذاری دست پیدا کنیم.

با مثبت شدن آزمایش هفت بیمار نو به ویروس کرونا در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر شمار مبتلایان به این بیماری در جنوب غرب خوزستان تا شب سه شنبه به ۹۷ نفر رسید.

ویروس کرونا یا کووید – ۱۹، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۱۷۰ کانتری سرایت کرده و شرکت پزشکی جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

تاکنون ۵۰۲ نفر در خوزستان به این ویروس مبتلا شده اند که از این تعداد ۶۵ نفر فوت کرده اند.

گردآوری: گروهخبرسیمرغ
phplearning.ir/news
منبع: irna.ir