قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز دیروز ۹۹/۰۲/۲۷


  دیروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح نو ۷ میلیون و ۱۵۰ تومن و طرح قدیم ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومن است

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز ۹۹/۰۲/۲۷

 هم‌حالا در بازار آزاد قیمت هر سرد طلای ۱۸عیار ۷۰۱ هزار تومن، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح نو ۷ میلیون و ۱۵۰ تومن و قیمت دلار ۱۷ هزار و ۵۰ تومن است. دیروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح نو ۷ میلیون و ۱۵۰ تومن و طرح قدیم ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومن است.

قیمت سکه در روزهای اخیر رشد چشم گیری داشت و از عصر دیروز رسماً رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است؛ سکه درحالی از ۶ میلیون وارد کانال ۷ میلیون شد که طبق اعلام فعالان بازار سیگنال افزایش قیمت را از بورس گرفتن کرده بود.

بیش از یک هفته است که قیمت گواهی سکه یک روزه در بورس کالا ۵۰۰ تا۷۰۰ هزار تومن بیشتر از بازار است و به اعتقاد برخی فعالان بازار، محرکی برای قیمت سکه فیزیکی شده است، البته ۲۱ اردیبهشت ۹۹ دامنه نوسان سکه بورسی به ۱ درصد محدود شد و اندکی قیمت ها افت کرد.

مشاهدات خبرنگار تسنیم از بازار سبزه میدان در روزهای اخیر حکایت از آن دارد که با افزایش قیمت سکه در بورس، اکثر کاسب های این صنف از فروش سکه به مردم عادی امتناع کرده و سکه ها را در بورس عرضه می کنند و با این حساب سودهای کلان به جیب می زنند.

ضمن آنکه قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومن، ربع‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۵۰ هزار تومن و سکه گرمی یک میلیون و ۲۰ هزار  تومن تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر سرد طلای ۱۸عیار هم ۷۰۱ هزار تومن، هر سرد طلای ۲۴ عیار ۹۳۵ هزار تومن و هر مثقال طلا ۳ میلیون و ۳۷ هزار تومن ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۷۴۳دلار معامله می‌شود.

قیمت دلار در بازار آزاد هم‌حالا ۱۷ هزار و ۵۰ تومن و  یورو ۱۸ هزار و ۲۵۰ تومن و درهم امارات ۴ هزار و ۶۹۰ تومن است.

صرافی‌های بانک‌ها دیروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومن اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومن خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی شب جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۸ هزار و ۲۰۰ تومن اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۸ هزار و ۱۰۰ تومن است.

گفتنی است، صرافی ملی قیمت دلار و یورو را نسبت به قیمت‌های نخست شب کاری بعد ۵۰ تومن افزایش داده است.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: tasnimnews.com