قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز دیروز ۹۹/۰۴/۱۰


قیمت هر سرد طلای ۱۸عیار هم ۸۷۵ هزار تومن، هر سرد طلای ۲۴ عیار یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومن و هر مثقال طلا ۳ میلیون و ۷۷۲ هزار تومن ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۷۷۴ دلار معامله می‌شود

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز ۹۹/۰۴/۱۰

هم‌حالا در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸ عیار هر سرد ۸۷۵ هزار تومن، قیمت دلار ۲۰ هزار و ۴۵۰ تومن و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح نو ۹ میلیون و ۵۰ هزار تومن و قیمت سکه طرح قدیم ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومن است.

همچنین در بازار سبزه میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۵۴۰ هزار تومن، ربع‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومن و سکه گرمی یک میلیون و ۳۴۰ هزار تومن تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر سرد طلای ۱۸عیار هم ۸۷۵ هزار تومن، هر سرد طلای ۲۴ عیار یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومن و هر مثقال طلا ۳ میلیون و ۷۷۲ هزار تومن ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۷۷۴ دلار معامله می‌شود.

افزایش قیمت ارز در بازار داخلی و افزایش قیمت جهانی طلا از جمله دلایل رکوردشکنی های این روزهای طلا و سکه در بازار است؛ قیمت سکه در روزهای اخیر رکوردهای بالایی را به ثبت رسانده است اما باوجود افزایش قیمت ها در بازار طلا و سکه تقاضای اضافی وارد این بازار نشده و فعالان این بخش می گویند که قیمت ها متاثر از افزایش شدید قیمت دلار، رشد کرده اند.

 افزایش قیمت ارز در هفته‌های اخیر موجب شده است بار دیگر رکوردهای بالایی برای دلار و یورو در تابلوی صرافی‌ها ثبت شود؛  برهمین اساس در بازار آزاد هم‌حالا قیمت دلار ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومن، یورو ۲۲ هزار تومن و درهم امارات ۵ هزار و ۶۶۰ تومن اعلام شده است.

در صرافی های بانکی قیمت دلار برای فروش به مردم با کاهش نسبت به شب کاری بعد  ۱۸ هزار و ۹۹۰ تومن اعلام شده است. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۸ هزار و ۹۰۰ تومن خریداری می‌کنند، همچنین طی شب جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها با ثبات نسبت به شب کاری بعد ۲۱ هزار و ۱۰۰ تومن اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۱ هزار تومن است.

گفتنی است، دیروز بانک‌های عامل قیمت دلار را برای کمتر از ۲۰۰۰ دلار،  ۱۸ هزار و ۴۴۲ تومن و ۶ ریال، قیمت یورو را ۲۰ هزار و ۷۳۷ تومن و یک ریال  و قیمت پوند انگلیس را ۲۲ هزار و ۶۹۹ تومن و ۶ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند. قیمت دلار، قیمت یورو و قیمت پوند نسبت به شب کاری بعد کاهش یافته است.

همچنین قیمت خرید دلار برای بیش از ۲۰۰۰ دلار، ۱۸ هزار و ۹۰۰ تومن و قیمت خرید یورو نیز ۲۱ هزار تومن است.

شعب منتخب بانک‌ها که مسئولیت فروش ارز مسافرتی را برعهده دارند، فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای بعد، بعد از تایم ۱۱ شروع کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۲۱ هزار و ۴۵۹ تومن و ۳ ریال می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به شب کاری بعد کاهش یافته است.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: tasnimnews.com