قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز دیروز ۹۹/۰۴/۱۵


قیمت هر سرد طلای ۱۸عیار هم ۹۴۱ هزار و ۶۰۰ تومن، هر سرد طلای ۲۴عیار یک‌میلیون و ۲۴۰ هزار تومن و هر مثقال طلا ۴  میلیون و ۸۰ هزار تومن ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۷۷۵ دلار معامله می‌شود

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز ۹۹/۰۴/۱۵

هم‌حالا در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر سرد ۹۴۱ هزار و ۶۰۰ تومن، قیمت دلار ۲۱ هزار و ۸۵۰ تومن و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح نو ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومن و قیمت سکه طرح قدیم ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومن است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومن، ربع‌سکه بهار آزادی ۳ میلیون تومن و سکه گرمی یک‌میلیون و ۵۵۰ هزار تومن تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر سرد طلای ۱۸عیار هم ۹۴۱ هزار و ۶۰۰ تومن، هر سرد طلای ۲۴عیار یک‌میلیون و ۲۴۰ هزار تومن و هر مثقال طلا ۴  میلیون و ۸۰ هزار تومن ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۷۷۵ دلار معامله می‌شود.

افزایش قیمت ارز در بازار داخلی و افزایش قیمت جهانی طلا از جمله دلایل رکوردشکنی‌های این روزهای طلا و سکه در بازار است؛ قیمت سکه در روزهای اخیر رکوردهای بالایی را به ثبت رسانده است اما با وجود افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه تقاضای اضافی وارد این بازار نشده است و فعالان این بخش می‌گویند که قیمت‌ها متأثر از افزایش شدید قیمت دلار، رشد کرده‌اند.

افزایش قیمت ارز در هفته‌های اخیر موجب شده است بار دیگر رکوردهای بالایی برای دلار و یورو در تابلوی صرافی‌ها ثبت شود؛  بر همین اساس در بازار آزاد هم‌حالا قیمت دلار ۲۱ هزار و ۸۵۰ تومن، یورو ۲۴ هزار تومن و درهم امارات ۶ هزار و ۸۰ تومن اعلام شده است.

صرافی‌های بانک‌ها دیروز یکشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با افزایش ۶۰۰تومانی نسبت به شب کاری بعد ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومن اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۱ هزار و ۳۵۰ تومن خریداری می‌کنند.

بر همین‌ اساس طی شب جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها با افزایش ۵۵۰تومانی نسبت به شب کاری بعد ۲۳ هزار و ۸۵۰ تومن اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومن است.

** گفتنی است، همزمان با تشدید نوسانات در بازار آزاد، قیمت ارز در صرافی‌های بانکی نیز از صبح دیروز چند بار تغییر کرده است؛ صرافی‌های بانکی از صبح تا تایم ۱۲ طی سه نوبت نرخ خرید و فروش ارز را تغییر داده‌اند.

دیروز بانک‌های عامل قیمت دلار را برای کمتر از ۲۰۰۰ دلار،  ۲۰ هزار و ۸۸۰ تومن و ۳ ریال، قیمت یورو را ۲۳ هزار و ۵۱۵ تومن و ۶ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۲۶ هزار و ۱۰۸ تومن و ۵ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند. قیمت دلار، قیمت یورو و قیمت پوند نسبت به شب کاری بعد افزایش یافته است.

همچنین قیمت خرید دلار برای بیش از ۲۰۰۰ دلار، ۲۱ هزار و ۳۵۰ تومن و قیمت خرید یورو نیز ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومن است.

** توجه داشته باشید که قیمت‌های درج‌شده در این خبر برای دلار، یورو و پوند، قیمت خرید بانک از مردم است نه فروش!

شعب منتخب بانک‌ها که مسئولیت فروش ارز مسافرتی را به‌عهده دارند، فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای بعد، بعد از تایم ۱۱ شروع کرده‌اند و به مسافران یورو را با قیمت ۲۴ هزار و ۳۳۴ تومن و ۸ ریال می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به شب کاری بعد افزایش یافته است.

99041514.JPG99041515.JPG

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: tasnimnews.com