قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۱ مرداد ۹۹


   هم‌حالا در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر سرد یک میلیون و ۸۰ هزار تومن، قیمت دلار ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومن و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح نو ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومن و قیمت سکه طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومن است

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز ۱۱ مرداد ۹۹

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۵میلیون و ۶۰۰ هزار تومن، ربع‌سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومن و سکه گرمی یک‌میلیون و ۷۵۰ هزار تومن تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر سرد طلای ۱۸عیار هم یک میلیون و ۸۴ هزار تومن، هرگرم طلای ۲۴عیار یک‌میلیون و ۴۴۵ هزار تومن و هر مثقال طلا ۴میلیون و ۶۹۷ هزار تومن ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۹۷۷٫۲ دلار معامله می‌شود.

گفتنی است، همزمان با افت شدید ارزش دلار و انتشار آمارهای منفی بی سابقه از رشد اقتصادی آمریکا که سبب افزایش اقبال سرمایه گذاران به جهت بازارهای امن شده است، قیمت طلا شب جمعه افزایش یافت و بزرگترین رشد ماهانه از فوریه ۲۰۱۴ را تجربه کرد.

بر اساس این منبع، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۹۸ درصد افزایش به ۱۹۷۵ دلار و ۸۶ سنت رسید و فاصله چندانی با بالاترین رقم ثبت شده در تاریخ بازار طلا نداشت. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز نیز با ۰٫۹۷ درصد رشد به ۱۹۸۵ دلار و ۹۰ سنت رسید. در ماه جولای طلا رشد ماهانه بیش از ۱۰ درصدی را به ثبت رساند.

یکی از عوامل اصلی رشد قیمت طلا کاهش ارزش دلار آمریکا بود که بیشترین افت ماهانه در طی حدود یک دهه اخیر را به ثبت رساند.

در هفته اخیر آمارهای منتشر شده نشان داد که بر اثر شیوع گسترده کرونا سرمایه آمریکا در سه ماهه دوم سال شاهد شدیدترین رشد منفی از زمان رکود کوچولو بوده است. وضعیت آشفته سیاسی و مطرح شدن درخواست تعویق انتخابات ریاست جمهوری از سوی دونالد ترامپ نیز بر نگرانی سرمایه گذاران و اشتیاق آنها برای حضور در بازار طلا افزوده است.

به دلیل کاهش نرخ بهره در آمریکا و سایر اقتصادهای کوچولو و همچنین بسته های محرک اقتصادی عظیم ارائه شده از سوی بانک های مرکزی جهان قیمت طلا در طی سال جاری میلادی حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است.

به منبع تسنیم،‌  در بازار آزاد هم‌حالا قیمت دلار  ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومن، یورو ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومن و درهم امارات ۶ هزار و ۵۰۰ تومن اعلام شده است.

صرافی‌های بانک‌ها دیروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با افزایش ۵۰۰  تومانی نسبت به قیمت‌های پایانی شب کاری بعد ۲۱ هزار و ۳۰۰ تومن اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۹ هزار و ۹۰۰ تومن خریداری می‌کنند.

طی شب جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها نیز با ۱۳۰۰ تومن افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی شب کاری بعد ۲۵ هزار و ۱۰۰ تومن اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو در این صرافی‌ها ۲۳ هزار و ۴۰۰ تومن درج شده است.

* تایم ۱۱:۴۷ دقیقه، صرافی های بانکی، قیمت خرید و فروش دلار و یورو را نسبت به صبح دیروز تغییر دادند. برهمین اساس دلار از ۲۱ هزار و ۱۰۰ تومن به ۲۳ هزار و ۳۰۰ تومن و یورو از ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومن به ۲۵ هزار و ۱۰۰ تومن افزایش یافت.

گفتنی است، یکی از نشانه‌هایی که کارشناسان ارزی را هم به کاهش قیمت ارز از روزهای آینده امیدوار کرده، فرق بالای قیمت خرید و فروش ارز در صرافی‌های بانکی است؛ دیروز قیمت خرید و فروش دلار در این صرافی‌ها ۱۴۰۰ تومن و قیمت خرید و فروش یورو ۱۷۰۰ تومن فرق داشت. فعالان بازار معتقدند بازارساز به‌زودی با ورود جدی به بازار قیمت‌ها را برمی‌گرداند و شاید اتفاقی مشابه شهریور ۹۷ در انتظار بازار باشد.

99051109.JPG
99051108.JPG

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: tasnimnews.com