منطقه البرز وارد وضعیت قرمز شیوع کرونا شد


نماینده عالی دولت در منطقه البرز گفت: منبع‌های دیروز یونورسیتی علوم پزشکی البرز از ورود این منطقه به وضعیت قرمز شیوع کرونا خبر می دهد؛ بنابر این باید مردم و مسئولان با همراهی کادر پزشکی و درمان برای شکست زنجیره شیوع بسیج شوند

وضعیت شیوع کرونا در منطقه البرز قرمز شد

عزیزاله شهبازی در بازدید از دانشکده دندانپزشکی البرز که شب سه‌شنبه صورت گرفت، با اشاره به اینکه فرصت مغتنمی بود و جا دارد از تدابیر دلسوزانه و توام با حساسیت بالای باس یونورسیتی علوم‌پزشکی در منیجر کرونا و سلامت منطقه قدردانی کنم، افزود: اقدامات خوب یونورسیتی علوم پزشکی البرز در سطح ملی قابل سرنوشت است.

وی افزود: باس یونورسیتی علوم پزشکی منطقه اعلام کرد که ما به جهت قرمز شدن پیش می رویم از این رو وضعیت منطقه به صورت مداوم در حال رصد است و ارتباط تنگاتنگی با یونورسیتی داریم.

استاندار البرز اضافه کرد: هشدارها داده شده و از دیروز در شیب تندی قرار گرفتیم که می‌تواند خساراتی را برای ما داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید از طریق رسانه ها اطلاع رسانی و آگاهی بخشی بیشتری داشته باشیم، گفت: ورود به وضعیت قرمز خبر بدی است ولی به ناچار باید اعلام کنیم، باید از تردد غیرضروری پرهیز شود و استفاده از ماسک ضرورت دارد و این الزام قانونی در ستاد ملی کرونا اجباری شد.

استاندار تمدید داد: تمامی زیرمجموعه کادر بهداشتی و درمانی و بخش خصوصی در مقابله با کرونا اقدامات شایسته ای از خود بجای گذاشتند.

شهبازی با بیان اینکه از ۲۹ بهمن قرارگاه زیستی برای مقابله با کرونا در منطقه شکل گرفت، گفت: در این راستا تیم منسجم اورژانس البرز نیز بسیار مجرب عمل کردند.

وی عنوان کرد: با پیگیری های صورت گرفته وعده داده شد که بیمارستان فردیس تا پایان سال به بهره‌برداری برسد و بیمارستان شهر نو هشتگرد نیز از پیمانکار قبلی گرفته شد و به اسپید تکمیل می شود.

شهبازی گفت: در خصوص احداث بیمارستان سپاه پاسداران انقلاب مسیحی نیز پیگیری های لازم را داریم و بیمارستان کمالشهر نیز در حال پیشرفت است.

وی افزود: جای خرسندی دارد که دانشکده دندانپزشکی البرز در بین ۴۴ دانشکده کانتری در رتبه پانزدهم قرار دارد و این دانشکده پذیرش دانشجو از سراسر کانتری دارد از این رو اقدامات صورت گرفته در دانشکده دندانپزشکی البرز قابل سرنوشت است.

شهبازی با بیان اینکه برای تکمیل دانشکده دندانپزشکی البرز یاری های لازم را خواهیم داشت، تمدید داد: البرز در ارائه خدمات الکترونیکی و تشکیل پرونده الکترونیک جزو پیشگامان کانتری بود.

وی گفت: امید است یونورسیتی در امواج کرونا و منیجر این بیماری بدرخشد و شاهد بالندگی و عزت کادر پزشکی و درمان و بهداشتی باشیم.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: ilna.ir