نحوه حضور کارکنان دولت در محل کار تا ۱۵ فروردین


با تصویب ستاد ملی منیجر کرونا و تایید رییس جمهور، نحوه حضور کارکنان دولت در دستگاه‌های اجرایی تا ۱۵ فروردین مشخص شد

نحوه حضور کارکنان دولت در دستگاه‌های اجرایی تا ۱۵ فروردین مشخص شد

به گفته از روابط عمومی شرکت اداری و استخدامی کانتری، جمشید انصاری، معاون باس جمهور و باس شرکت اداری و استخدامی کانتری در بخشنامه‌ای، سازوکار مصوبه ستاد ملی منیجر کرونا را به تمام دستگاه‌های اجرایی مسئله علت (۵) قانون منیجر خدمات کشوری ابلاغ کرد.

در این بخشنامه تصریح شده است: وزراء و روسای دستگاه‌های اجرایی ضمن تعیین و اعلام عناوین خدمات عمومی ضروری حوزه مسئولیت دستگاه متبوع خود، نسبت به شیفت‌بندی کارکنان به نحوی اقدام کنند که خدمات عمومی ضروری با حضور روزانه حداقل یک سوم کارکنان ارائه شود.

همچنین در این بخشنامه آمده است: تعداد کارکنان حاضر در محیط‌های اداری از طریق نوبت‌بندی و اعطای مرخصی و یا دورکاری به میزان تا دوسوم کاهش یابد.

در بخشنامه ابلاغی باس شرکت اداری و استخدامی کانتری تاکید شده است که «مرخصی مسئله این بخشنامه جزء مرخصی استحقاقی کارکنان محسوب نخواهد شد».

گفتنی است: ستاد ملی منیجر کرونا در بند ۱۰ مصوبه مورخ ۵ فروردین ۱۳۹۹ که به تایید ریاست محترم جمهوری رسیده، آورده است: با توجه به ضرورت تداوم ارائه خدمات عمومی در عین کاهش تردد و تجمع، با تشخیص وزرا، روسای شرکت‌ها و مدیران در کلیه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها و بیمه‌ها به گونه‌ای عمل شود که حداقل یک سوم نیرو‌ها به طریق شیفت‌بندی تا ۱۵ فروردین در محل کار حاضر شوند و بقیه به صورت دورکاری به خدمات خود تمدید دهند یا به آنان مرخصی اعطا شود.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: asriran.com