هنرمند سریال “خوش رکاب” و “سه در چهار” درگذشت + علت فوت


 عبدالله احمدیه هنرمند قدیمی سینما و تلویزیون دیروز بر اثر ایست قلبی درگذشت و فردا در قطعه هنرمندان به خاک سپرده خواهد شد

عبدالله احمدیه بر اثر ایست قلبی درگذشت 

 عبدالله احمدیه اسم آشنایی است چون در این سال‌ها یادگاری‌های زیادی از خودش در سینما و تلویزیون به یادگار گذاشته است. او دیروز در سن ۶۸ سالگی صبح بر اثر ایست قلبی درگذشت و فردا به خاک سپرده خواهد شد. این هنرمند سینما و تلویزیون در سریال‌هایی همچون “آینه عبرت”، “به رنگ صدف”، “اُ مثبت”، “خوش رکاب”، “سه در چهار” و در بسیاری از مووی‌های سینمایی مثل مووی “آدم برفی” ایفای نقش کرده است.

 احمدیه اگرچه در این چند سال اخیر، حضور پرتلاش و فعالی در قاب تلویزیون و سینما نداشته اما به تعبیر فرزندش ۱۰ سال برای شرکت ترافیک در مقام هنرمند و مدیر تولید، آیتم‌های نمایشی آموزشی را تولید کرده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به برنامه “حرکت” اشاره کرد.  شاید یکی از کارهایی که این هنرمند پیشکسوت را به آن اثر می‌توان یاد کرد سال ۱۳۸۷ و ایفای نقش در سریال “سه در چهار” مجید صالحی باشد. 

عبدالله احمدیه
عبدالله احمدیه

بازیگری که کار حرفه‌ای‌اش را از تلویزیون شروع کرد و توانست با مهارت خود، با ایفای نقش خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. عبدالله احمدیه توانست با گیم در سریال سه در چهار تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر محمد کاسبی، علی صادقی، مهران رجبی و نادیا دلدار گلچین بر تجارب او افزود.

پسرِ مرحوم احمدیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم درباره مراسم بدرقه پیکر این هنرمند پیشکسوت گفت: مراسم بدرقه فردا بنابر وصیت پدرم در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار و به خاک سپرده می‌شود.

عبدالله احمدیه ۳۰ بهمن‌ماه ۱۳۳۲ به دنیا آمد و دیروز ۵ اسفندماه ۱۳۹۹ دارفانی را بدرود گفت.  

 

گردآوری: تیم فرهنگ و هنر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/culture
منبع: tasnimnews.com