پیشنهاد لغو پرواز‌های خارجی به ستاد ملی کرونا


استاندار تهران از ارائه پیشنهاد لغو پروازهای خارجی به ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد

استاندار تهران پیشنهاد لغو پروازهای خارجی به ستاد ملی مقابله با کرونا را داد

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در ستاد مقابله با کرونا که دیروز با حضور علیرضا زالی برگزار شد گفت: باید شرایطی فراهم کنیم که هیچ زمانی افکار نکنیم به نقطه مطلوب در منیجر کرونا رسیدیم و از عادی سازی شرایط کرونا پرهیز کنیم.

وی با اشاره به شناسایی بیماران مبتلا به کرونا تمدید داد: باید بلافاصله بعد از شناسایی بیمار اقدام به ردیابی اطرافیان و قرنطینه کردن فرد مبتلا کنیم همچنین مراجعه بیماران سرپایی در منطقه از نیمه دوم بهمن ماه رو به افزایش است و این هشدار برای افزایش بستری‌ها و فوتی‌هاست.

استاندار تهران تصریح کرد: باید با استفاده از طرح اکیپ‌های نظارتی بر مراکز تجمع مردم به ویژه در مراکز خرید نظیر بازار با همکاری بازاریان‌ و‌اصناف نظارت‌ها تشدید شود.

محسنی بندپی با اشاره به رعایت پروتکل‌ها در منطقه تهران گفت: فاصله گذاری در تهران ۷۵درصد است و تارسیدن به نقطه مطلوب بسیار فاصله داریم. پیشنهاد صریح ستاد کرونا منطقه تهران به قرارگاه و ستاد ملی این است که تا بین دوتا سه هفته پروازهای خارجی به تهران متوقف شود و از طرفی باید جرایم فردی که قرنطینه را می شکند باید افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به آمار جریمه خودروها در طرح ممنوعیت تردد شبها تصریح کرد: طبق آمار نیروی انتظامی ظرف شب گذشته ۱۸۸۰خودرو از تایم ۲۱الی ۳صبح جریمه شدند و این ترددها نگران کننده هستند.

استاندار تهران همچنین درباره ساماندهی دست‌فروشان گفت: در خصوص ساماندهی دست فروش ها در مناطق شهری پرتراکم تهران نظیر مناطق ۱ تاکنون دوجلسه برگزار کردیم و مقرر شد شهرداری اقدام به ساماندهی دست فروش ها کنند. همچنین هیچ نمایشگاهی اعم از بهاره در منطقه تهران برپا نمی شود و انتخابات سراسری اتحادیه‌ها اجازه برگزاری ندارند.

وی تمدید داد: در سیستم تحت نظارت سه یونورسیتی بین ۱۱تا۱۲هزار تست کرونا پی سی آر بصورت روزانه در منطقه تهران صورت می گیرد که البته ۱۶هزار تست هم قابل افزایش است.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: مقرر شد متولیان برگزار کننده آزمون تقاضای خود را به ستاد استانی ارائه دهند و در صورت برگزاری آزمون متمرکز بعد از بررسی کارشناسان سه یونورسیتی علوم پزشکی این آزمون ها با رعایت پروتکل های بهداشتی و‌در فضای مناسب برگزار شوند.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: ilna.ir