چرا مراسم هفتم شجریان در تهران لغو شد + فوتو


مراسم هفتمین شب درگذشت محمدرضا شجریان، ۴۰ دقیقه بعد از شروع مراسم لغو شد. از قرار معلوم شرایط کرونایی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا دلیل عدم برگزاری بوده است 

مراسم هفتم شجریان در تهران ‘۴۰ دقیقه بعد از شروع لغو ش 

پنج ‌شنبه ۲۴ مهرماه، قرار بود مراسم گرامیداشتی به مناسبت هفتمین شب درگذشت محمدرضا شجریان برگزار شود که بدون اطلاع قبلی اما به دلیل جلوگیری از گسترش بیماری کرونا لغو شد.

اطلاعیه برگزاری مراسم هفتم استاد شجریان
اطلاعیه برگزاری مراسم هفتم استاد شجریان

حسام‌الدین سراج که یکی از برگزارکنندگان مراسم مذکور است، ضمن تشکر از حامیان، بابت این اتفاق از مردم عذر خواسته اما درباره دلیل لغو بیان نداده است.

او در صفحه شخصی ‌اش نوشته است:

«دیروز هفتمین شب درگذشت استاد عشق و آواز محمدرضا شجریان بود.

 قرار بود مراسم بزرگداشت استاد در پردیس سینمایی شهرک غرب برگزار شود. بنا به اظهار منیجر پردیس سینمایی همه مجوزها و هماهنگی‌ها اخذ و انجام شده بود، اما متاسفانه ۴۰ دقیقه بعد از شروع مراسم لغو برنامه اعلام شد و مراسم تعطیل شد.

استاد سیاوش تهمورث، جناب آقای علیزاده مسئول پردیس، هنرمند عزیزی که اندیشه استاد را روی کاشی نقش کرده بودند زحمات زیادی برای برگزاری این مراسم کشیدند. از همه عزیزانی که در جهت برگزاری این مراسم از زحمات فراوان متحمل شدند تشکر می‌کنم و در این حال از همه شما خوبان و هنرمندان عزیزی که برای شرکت در مراسم با علاقه تمام آمدید اما توانست به شرکت در مراسم نشدید عذرخواهی می‌کنم

دود آه سینه نالان من سوخت این افسردگان خام را محرم راز دل شیدای خود کس نمی‌بینم ز خاص و عام را

به امید آن شب که قدرت هنر و هنرمند بیشتر شناخته شود.»

لغو مراسم هفتم استاد شجریان 
لغو مراسم هفتم استاد شجریان

گفتنی است، پیش از این  پدرام علیزاده مدیر و مالک پردیس سینمایی شهرک غرب در صحبت با یکی از خبرگزاری ‌ها از برگزاری مراسم هفتم استاد شجریان در این مجموعه هنری خبر داده بود. علیزاده گفته بود سیاوش تهمورث، حسام‌الدین سراج و چند هنرمند دیگر بانی برگزاری این مراسم هستند.

این در حالی است که عصر شب پنج ‌شنبه ۲۴ مهرماه بعضی از علاقمندان برای شرکت در مراسم به پردیس سینمایی شهرک غرب رفته بودند و تا مدتی پس از تایم مقرر که ۱۸:۰۰ بود، منتظر مانند بی ‌آنکه کسی درباره دلیل لغو برنامه بیان دهد. تا اینکه حسام ‌الدین اسپید چند تایم بعد در صفحه شخصی ‌اش درباره لغو برنامه بیان داد.

 

بیشتر بدانید : فوتو های همسر و خواهر استاد شجریان در مراسم بدرقه

بیشتر بدانید : منبع لحظه به لحظه از بدرقه پیکر استاد محمدرضا شجریان + فوتو

بیشتر بدانید : وصیت استاد محمدرضا شجریان برای خاکسپاری

بیشتر بدانید : از هدیه تهرانی و اصغر فرهادی تا ریحانه پارسا و مهران مدیری: سوگواری هنرمندان برای درگذشت استاد شجریان + فوتو

بیشتر بدانید : ازدواج سحر دولتشاهی و همایون شجریان؟ + تصاویر سحر دولتشاهی در ماشین همایون شجریان

 

گردآوری: تیم فرهنگ و هنر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/culture
منبع: ilna.news