چه کسی باید احمدی‌ نژاد را مهار کند؟


سخنگوی حزب کارگزاران می گوید: اندیشه اینکه اگر یک جناح بر کانتری حاکم شود فرق نمی شود اندیشه درستی نیست چون بلافاصله تقسیم بر دو خواهند شد

حکومت یکپارچه شود اندیشه غلطی است

سیدحسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران در پاسخ به این سوال که «برخی معتقدند اگر یک اصولگرا باس‌جمهور شود بهتر است چون هماهنگی بیشتری با سایر نهادهای حاکمیتی کانتری دارد.»، گفت: نه، این تز هم پاسخ نمی دهد. مگر آقای احمدی نژاد در نهایت چه کار کرد؟ زمانی که آقای احمدی نژاد می خواست آقای مشایی را به عنوان معاون اول انتخاب کند،رهبری قاطعانه گفتند که او معاون اول نشود.

وی افزود: من یکبار با یکی از بزرگان تماس گرفتم و گفتم آقای احمدی نژاد را یا ما باید مهار می کردیم که بخاطرش رفتیم زندان، یا خود اصولگرایان کنترل و مهارش می کردند.

مرعشی تاکید کرد: با این اوصاف اندیشه اینکه اصولگراها بیایند و حکومت یکپارچه شود تصورغلطی است؛ در انتخابات مجمع دوم هم خط امامی ها، آقایان بازرگان، سحابی و نهضت آزادی را حذف کردند و مجمع یکپارچه در اختیار حزب جمهوری مسیحی قرار گرفت، در مجمع دوم که حزب جمهوری مسیحی برنده ماجرا بود، دولت آقای مهندس موسوی منبعث از مجمع دوم بود، اما اتفاقی این مجمع هم تقسیم بر دو و تبدیل به راست و چپ دیروز شد و هم در دولت آقای موسوی شکاف به وجود آمد و منجر به حذف آقای ناطق و آقای عسگرآبادی و آقای پرورش شد و همه راست ها حذف شدند. حزب جمهوری مسیحی هم به تعطیلی کشید.

سخنگوی حزب کارگزاران گفت: بنابراین اندیشه اینکه اگر یک جناح بر کانتری حاکم شود فرق نمی شود اندیشه درستی نیست چون بلافاصله تقسیم بر دو خواهند شد؛ الان ببینید همین مجمع که خطایابی طلبان در آن نیستند به چند تیم تقسیم شده؟ شما افکار می کنید الان آقای قالیباف در مجمع اکثریت را دارد؟ حالا آقای قالیباف در مجمع حداکثر یک فراکسیون ۳۰ الی ۴۰ نفره دارد و این نیست که در نبود علی لاریجانی و در نبود آقای عارف یک مجمع یکپارچه ای به وجود آمده باشد.

مرعشی با بیان اینکه کارگزاران حتما دولتی فراجناحی و فن‌گرا تشکیل می‌دهد، خاطرنشان کرد: با این تفاسیر راه حل از نظر ما به فوتو برخی تصورات، آمدن همه نیروها به صحنه است؛ نیاز آینده کانتری این است که سرمایه و توسعه اقتصادی سیاست محوری جمهوری مسیحی شود، دولت باس جمهور آینده چه اصولگرا و چه خطایابی طلب باید دولت فن گرا و دولت کار باشد. نیروهای فنی و اجرایی و دارای سوابق مدیریتی کانتری در هیچ جناحی برای اداره کانتری به تنهایی کفایت نمی کند؛ الان انقدر مردم و کانتری در فشار هستند که ما نیاز داریم حتما یک دولت فراگیر فن گرا حاکم شود.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: خبرآنلاین