کرونا به المپیک ۲۰۲۰ هم رحم نکرد!!


گیم های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا به احتمال فراوان در تاریخ قبلی جولای برگزار نخواهد شد و یک ماه دیگر تاریخ نو اعلام می شود

عقب نشینی توماس باخ: سناریوی تعویق را بررسی می‌کنیم

کمیته بین المللی المپیک  بالاخره مقابل فراگیری ویروس کرونا کوتاه آمد. المپیک ۲۰۲۰  توکیو بیست و چهارم جولای (۳ مرداد) تا نهم آگوست (۱۹ مرداد) برگزار نخواهد شد. IOC در جلسه اضطراری دیروز (یکشنبه) چنین تصمیمی را گرفت. آنها پذیرفتند شرایط را بررسی کنند و در طی یک ماه اعلام کنند تاریخ نو مسابقاتی که مشعلش روشن شده و حالا در ژاپن است چه زمانی خواهد بود. آی او سی برای لغو این گیم ها چالش سرمای ژاپن را پیش رو دارد و تکی یک ماه تعویق گیم ها در این کانتری باعث رسیدن فصل سرما می شود و بسیاری از رشته‌های تابستانی را به مشکل می اندازد اما هولناک کرونا بیش از این چالش برای دنیا مشکل ساخته است.

این اتفاق به خاطر فشار فدراسیون‌ها و کمیته المپیک های مختلف کشورهای جهان صورت پذیرفت. فدراسیون دوومیدانی و شنای آمریکا از جمله شرکت هایی بود که شنبه درخواست تعویق این گیم ها را داد. احتمال ریسک برگزاری گیم ها بدون حضور خیلی از کشورها به دلیل شیوع ویروس کرونا وجود داشت.

کمیته بین المللی المپیک تا یک ماه دیگر تاریخ نو گیم ها را اعلام خواهد کرد.

با توجه به این‌که اگر مسابقات سه یا شش ماه عقب بیفتد کانتری ژاپن وارد فصل زمستان خواهد شد و از آن‌جایی که المپیک اسپورت تابستانی است برگزاری آن ممکن نخواهد بود. از طرفی ژاپن هم فعلا درگیر کرونا است و با توجه به این‌که مسابقات انتخابی در برخی رشته‌ها هنوز انجام نشده، احتمال اینکه المپیک هم مانند مسابقات جام ملت‌های اروپا با تعویق یک ساله مواجه شود، زیاد است.

گردآوری:تیم اسپورت پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/sport
منبع: khabaronline.ir