۱۵هزار قبر برای مواقع اضطراری در تهران


مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران از آماده‌ سازی ۱۵ هزار قبر اضطراری برای مواقع بحران خبر داد

آماده‌ سازی ۱۵ هزار قبر اضطراری برای مواقع بحران

عطایی در ارائه گزارشی گفت: شهرداری تهران در حوزه‌های مختلف در مقابله با بحران از آواربرداری، تدفین و تامین تجهیزات لازم با برگزاری مستمر جلسات موضوعات را در حوزه‌های مختلف پیگیری می‌کند.

نماینده شهرداری تهران در پنجمین جلسه پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران منطقه تهران افزود: مجموعه شهرداری تهران به منظور واکنش مناسب در برابر بحران‌های احتمالی نظیر زلزله در قطعه‌ای مجزا ۱۵ هزار قبر اضطراری را آماده کرده و روزانه نیز ۱۰ هزار قبر آماده داریم که در کنار قبرهای اضطراری در مواقع ضروری می‌توانند یاری حائز اهمیتی باشند.

وی تمدید داد: ۲۰۰۰ دستگاه آمبولانس را تجهیز کرده‌ایم و ۱۰۰ سوله بحران نیز در تهران برای مواقع اضطراری وجود دارد. همچنین ناوگان شرکت پسماند شامل ۳۱۹ دستگاه انواع ماشین آلات شامل کامیون‌های کمپرسی، غلطان، بیل مکانیکی، لودر و پانکر نیز در سطح مناطق ۲۲ گانه آماده و توزیع شده‌اند.

وی تمدید داد: برای جمع‌آوری پسماندهای عادی، این شرکت با بکارگیری ۵۱ دستگاه ماشین آلات جمع‌آوری پسماند سازمانی و ۱۱۸۵ دستگاه ماشین آلات پیمانکاران در نواحی ۲۲ گانه مشغول ارائه خدمات است.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در ارائه منبع در خصوص آنچه که در شرکت آتش نشانی برای مقابله با بحران انجام شده است، افزود: جلسات کارگروه آتش نشانی با هدف تصویب شرح وظایف این کارگروه و بررسی و جمع‌آوری اطلاعات ساختمان‌های بلندمرتبه و پرخطر جهت بازدید عملیاتی شرکت آتش نشانی انجام می‌شود. همچنین آموزش اطفاء، امداد و نجات بسیجیان گردان‌های شهرداری تهران طی سه ماه برای بیش از ۲۰۰۰ نفر انجام شده است.

وی تاکید کرد: در دو سال گذشته برابر ۳۰ سال گذشته تجهیزاتی همچون بالابر تامین شده و دیروز ۷۰۰۰ نیروی آموزش دیده زبده در مجموعه شهرداری تهران حضور دارند.

به منبع ایسنا، پس از استماع منبع مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران با تاکید بر لزوم آموزش‌های همگانی و توجه به بافت‌های فرسوده در منطقه تهران، گفت: بعد از برنامه ریزی برای مواردی همچون تدفین در مواقع اضطرار شهرداری وظایف دیگری بر عهده دارد که از جمله آن می‌توان به نوسازی بافت‌های فرسوده و ارتقای تاب‌آوری شهری اشاره کرد.

وی با تاکید بر اینکه مساحت بافت‌های فرسوده در تهران زیاد است، افزود: باید در این حوزه اقدامات پیشگیرانه داشته باشیم. همانند کاری که بنیاد مسکن در منطقه‌های دیگر مشغول انجام آن است. ۳۲۰۰ هکتار بافت فرسوده که بیش از یک و نیم میلیون نفر در آن ساکن هستند اولویتی است که در وظیفه شهرداری تهران است و در جهت تقویت اقدامات پیشگیرانه باید برای نوسازی بافت‌های فرسوده اقدام کند.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: isna.ir