۸۵ درصد بازنشستگان زیر خط فقر زندگی می‌ کنند


نائب باس کانون بازنشستگان آذربایجان شرقی گفت: ۸۵ درصد بازنشستگان زیر خط فقر زندگی می‌کنند و مسئولان باید به طور جدی فکری به حال بازنشستگان و زندگی آنان بکنند و قطعا با حرف و حدیث و وعده های توخالی مشکلی رفع نخواهد شد

۸۵ درصد بازنشستگان زیر خط فقر هستند

کریم صادقزاده تبریزی نائب باس کانون بازنشتگان آذربایجان شرقی در نشست مجمع نمایندگان مردم منطقه آذربایجان شرقی در مجمع شورای مسیحی با مسئولان کانون کارگران بازنشسته منطقه گفت: معتقدم دیدار و گفتگوی نمایندگان و مسئولان با نمایندگان کارگری و بازنشستگی می‌تواند منشا خیر و برکت برای اقشار زحمتکش جامعه باشد.

وی تمدید داد: من به عنوان نماینده ۱۸۴هزار کارگر بازنشسته در منطقه از نمایندگان مجمع تقاضای پیگیری و اجرای دقیق قانون بحث افزایش حقوق ها را دارم چرا که مشکلات معیشتی کارگران و بازنشستگان بر اساس ورم و واقعیات اقتصادی موجود جامعه همچنان پابرجاست.

وی با طرح این سئوال که چرا زندگی و معاش خانواده‌های بازنشستگان مورد توجه مسئولان قرار نمی‌گیرد، تأکید کرد: سفره های خالی این قشر به هیچ وجه برازنده کانتری نبوده و باید به طور جدی فکری به حال بازنشستگان و زندگی آنان بکنند و قطعا با حرف و حدیث و وعده های توخالی مشکلی رفع نخواهد شد.

وی تمدید داد: بازنشستگان از شرکت تامین اجتمالی عمل‌گرایی می‌خواهند نه همدردی و این شرکت باید برای رفع مشکلات و ارائه خدمات بهینه برای این قشر شریف که بعد از ۳۰ سال سعی و زحمت بازنشسته شده اند بطور جدی وارد عمل شوند.

دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز با بیان اینکه ۸۵ درصد بازنشستگان زیر خط فقر زندگی می کنند به بدهی های دولت به شرکت تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: مجموع این بدهی ها که از این دولت و دولت های قبلی برجای مانده حالا از مرز ۲۶۵ هزار میلیارد تومن گذشته و اگر دولت برای پرداخت این بدهی اقدام نکند شرایط شرکت تامین اجتماعی روزبه شب بدتر خواهد شد.

گردآوری: تیم خبر پی اچ پی لرنینگ
phplearning.ir/news
منبع: ilna.ir